Про гімназію

Учителю потрібно трудитися багато років, щоб побачити предмет свого творіння…; нікого так часто не відвідує почуття невдоволення, як учителя; ні в якій праці помилки та невдачі не призводять до таких важких наслідків, як у вчительській. Учителю часто буває ніколи подумати про себе, оскільки він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливість долі, а справжнє щастя особистого життя.

В.О. Сухомлинський

 Гімназія №48  м. Миколаєва знаходиться в живописному куточку Корабельного району. Необхідність побудови школи виникла у зв’язку з тим, що розширювався МГЗ та збільшувалась кількість робітників на ньому з сім’ями, а шкіл у Корабельному районі не вистачало .  Ініціатором будівництва школи, безпосереднім учасником у розробці її проекту та першим директором школи став Симчак Ігор Андрійович.  Школу було побудовано у стислі строки. Урочисте відкриття школи відбулося 1 вересня 1979 року. Територія школи займає 4.5 га.

ПЕРШИЙ ДИРЕКТОР ШКОЛИ СИМЧАК ІГОР АНДРІЙОВИЧ (19.12.1930р. -14.08.2004р.) Спочатку працював у школі № 43 (10 років ), а потім , з 1979 р. по 1995 – у школі № 48 ( 35 років ).  Навчався у Миколаївському будівельному технікумі. Працював вчителем фізики, відкрив перший фізичний кабінет.

Керівники гімназії:

Симчак Ігор Андрійович ( 1979-1995 р.)
Піковець Емілія Петрівна ( 1995-2013 р.)
Баранова Оксана Олександрівна ( 2013-2022р.)
Казаковцева Оксана Миколаївна (з 2022 …)

За час існування гімназії відбулися зміни: розбили найбільший в Корабельному районі парк навколо гімназії, відбулася комп’ютерізація школи, відкрили музей « Милосердя»

Основна місія гімназії № 48: адаптація молоді до сучасного соціального середовиша. Формування компетентної особистості в умовах ринкової економіки через основні напрями : розвиток,навчання, виховання.

Мова навчання: українська
Педагогічний склад: 51
Загальна наповнюваність школи: 946

Традиції закладу:

  • Поповнення Літопису гімназії з дня заснування закладу.
  • Зустріч першокласників на 1вересня з хлібом та сіллю.
  • Стелити дорогу рушниками випускникам гімназії.
  • Організація та проведення дня самоврядування на День працівників освіти.
  • Проведення ряду загальношкільних заходів на повному самоврядуванні учнів гімназії.
  • Заходи до Дня Св.Миколая , Новорічних та Різдвяних свят.
  • Визначення переможців рейтингової системи. Нагородження переможців.
  • Проведення родинних свят. Догляд за чистотою паркової зони навколо гімназії.
  • Посвята в першокласники та в п’ятикласники.

Родзинка закладу – велика паркова зона навколо школи

Свою діяльність гімназія здійснює на основі Конституції України, Законів України “Про освiту”, “Про мови”, Положення про загальношкільний учбовий заклад, Статуту і ліцензії.
На основі Положення “Про раду загальноосвітнього учбового закладу” створена рада школи, діяльність якої спрямована на підвищення ефективності учбово-виховного процесу взаємодій з сім’єю, громадськістю.
У гімназії працює 51 учитель, з них 27 – учителі вищої категорії, 15 – I категорії. 4 – II категорії, 5 – фахівці, крім того, учителів-методистів – 4. старших учителів – 21. До послуг учнів 40 класних кімнат і кабінетів,  два спортивні зали, два кабінети обслуговуючої праці, слюсарна і столярна майстерні, кабінети інформатики, бібліотека з читальним залом, їдальня, буфет, актовий зал на 300 місць, два стадіони, спортивний майданчик.
Виконуючи Концепцію профільного навчання в старшій школі, створені профільні класи з поглибленим вивченням математики, історії, української мови. Введено викладання спецкурсів по художній культурі,  історії релігії. Діє учнівське наукове суспільство “Інтеграл”.
В початковій школі працює школа обдарованої дитини “Паросток”. З 1996 року в школі працює “Клуб-100Д” (“Клуб ста друзів”), заснований на принципах добровільності, вільній думці, керує клубом президент і кабінет міністрів.
Для учнів працюють гуртки художньої самодіяльності, туристичні, спортивні, військово-патріотичні. Тричі семикласники брали участь в “Стартах надій” в Артеку.  Школярі – переможці районних, міських, обласних спортивних змагань.