Правила внутрішнього розпорядку гімназії

І. Загальні правила

  • Здобувачі освіти приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
  • Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися школи чистим і охайно одягненим, у змінному взутті, з охайною зачіскою.
  • Черговий вчитель у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.
  • Пропуски здобувачем освіти навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.
  • Здобувачі освіти зобов’язаний виконувати домашнє завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
  • Усі школярі зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
  • Здобувачі освіти школи зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
  • У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
  • Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.

ІІ. Поведінка здобувачів освіти на уроках.

  • Запізнення учня на заняття фіксуються у щоденнику учня.
  • За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
  • Під час уроку учень повинен дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
  • Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
  • На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону.
  • Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати, виривати сторінки, робити підкреслення та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
  • Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
  • У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
  • Учням школи не дозволяється самовільно залишати заклад до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
  • У разі захворювання учень відвідує медичний кабінет, за показникам отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника і тільки потім залишає школу.
  • Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
  • З школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
  • Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.

ІІІ. Поведінка учнів під час перерв

  • Під час руху сходами учням необхідно бути особливо уважними. При пересуванні слід триматися правого боку.
  • Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
  • Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

IV.Черговий по класу й школі

4.1. Черговий учень класу під час перерви має перевірити навчальний кабінет, витерти дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

4.2. Черговий клас школи здійснює чергування згідно з Обов’язками чергового класу.

V. Порядок використання мобільних телефонів та пристроїв під час освітнього процесу

5.1 Під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон не повинен знаходитись на робочому місці учня.
5.2 Під час уроків чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку».
5.3 Якщо телефон відволікає увагу здобувача освіти (учня) на уроці вчитель має право вилучити його і зобов’язаний повернути батькам учня.
5.4 Зв’язуватись по телефону можна тільки за потребою під час перерви.
5.5 Не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях.
5.6 Не повідомляти, без дозволу власника, їх мобільні номери третім особам.
5.7 Заборонено фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео під час перерви, уроків та позакласних заходів без згоди всіх учасників освітнього процесу.
5.8 Відповідальність за збереження мобільних телефонів адміністрація та педагогічний колектив закладу не несе.
5.9 Дозволяється використання мобільних телефонів під час освітнього процесу лише у навчальних цілях з дозволу вчителя.

Правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання усіма здобувачами освіти гімназії.